loading
  • Opel Insignia izceļas somu žurnāla Tekniikan Maailma rīkotajā konkursā
  • Opel flagmanis sakauj 13 konkurentus un ir vienīgais modelis ar augstāko iespējamo piecu “sniegpārslu” vērtējumu

Jaunākās paaudzes Opel Insignia ir 2018. gada Ziemas Auto titula ieguvējsRiselsheima. Katru februāri Somijas žurnāls Tekniikan Maailma (TM), pamatojoties uz mēnesi ilgiem izaicinošiem testiem visnelabvēlīgākajos laika apstākļos, izvēlas Gada Ziemas Auto. Šogad uzvaru šajā prasīgajā salīdzināšanas testā izcīnīja Opel Insignia, kas saņēma visaugstāko iespējamo vērtējumu – piecas sniegpārslas, uzstādot kopējo rezultātu 8,8 no 10.

Šogad tika atlasīti 14 kandidāti – visi 2017. gada jaunie modeļi ar populārākajām dzinēja un transmisijas versijām, lai veiktu stingros testus. Mēneša laikā pretendenti tika pakļauti izmēģinājumiem laboratorijās, Ivalo testa trasē, kas pazīstama arī kā “Baltā elle”, un uz normāliem ceļiem Lapzemē. Un galu gala, jaunākās paaudzes Opel Insignia izdevās pārspēt visus savus konkurentus.

Saskaņā ar Tekniikan Maailma galīgo spriedumu, Insignia “ir lieliski panākumi visos ziemas braukšanas eksāmenos”. Opel flagmanis saņēma maksimālas atzīmes par apsildes sistēmu, vadāmību un bremzēšanu. Turklāt, tā tika slavēta par ērtu un relaksējošu braucienu, pat izaiconošu garāku distanču laikā.

“Mūsu Insignia panākumi ir brīnišķīgi, lai gan mums tas nebija liels pārsteigums,” saka Rami Kitila (Rami Kittilä), Opel Finland rīkotājdirektors. "Mēs zinājām, ka jaunās paaudzes Insignia ir ideāli piemērota, neatkarīgi no tā, vai ir laiks ir karsts vai ledus auksts."

“Opel tehnoloģijas TM ziemas testos kopumā ir bijušas veiksmīgas gandrīz 40 gadus. Tomēr, kopš Opel pēdējās uzvaras ir pagājis krietns laiks: Opel Vectra bija 2003. gada Ziemas Auto”, saka Velimati Honkanens (Velimatti Honkanen), Tekniikan Maailma galvenais redaktors. “Opel Insignia ir labi līdzsvarotas vissvarīgākās ziemā noderīgās īpašības. Vienmēr ir iespēja ko uzlabot, taču tās galvenokārt ir detaļas, kuras ir diezgan viegli apstrādājamas. Mērījumu un testu skaits, kurus mēs veltījām automašīnām, atklās jebkuras potenciāli vājās puses aukstos, tumšos un slidenos apstākļos. Šajā salīdzināšanas testā ir grūti panākt labu rezultātu, ja kādā zonā ir kādi būtiski trūkumi.”

Uz lapas augšu