loading
  • Paaugstināta drošība: jaunais kompaktais SUV brīdina par vadītāja miegainību;
  • Pirmklasīgs piedāvājums: ultramodernas atbalsta sistēmas uz borta;
  • Debija IAA: sākta pasūtījumu pieņemšana, dīleru salonos pēc Frankfurtes motoršova.

Palieciet modri, palieciet droši: Opel Grandland X brīdina par vadītāja nogurumu

Riselsheima. Jaunā Opel Grandland X pirmizrāde notiks 67. starptautiskajā autosalonā Frankfurtē (IAA, 14.-24. septembris) un drīz pēc tam modelis nonāks dīleru salonos.

Grandland X ir apgādāts ar pirmklasīgu ultramodernu atbalsta sistēmu klāstu: frontālās sadursmes brīdinājuma sistēma ar automātisko avārijas bremzēšanu un gājēju atpazīšanu, inteliģentais parkošanās palīgs un 360° kamera ir tikai daži piemēri, turklāt izpildījumā INNOVATION tie ir iekļauti bāzes aprīkojumā. Sistēmas kā automātiska kruīzkontrole ar apstāšanās funkciju, kas uztur izvēlēto braukšanas ātrumu un distanci līdz transportlīdzeklim priekšā, kā arī, kad nepieciešams, paātrina vai bremzē Grandland X, drošību paaugstina vēl vairāk. Turklāt ir kāds jaunums, kas jāizceļ īpaši – tā ir atbalsta sistēma, kas brīdina par auto vadītāja miegainumu (Driver Drowsiness Alert).

Vācijā veikts pētījums par satiksmi uz autostrādēm atklāja, ka vadītāji, kuri iemiguši pie stūres, bijuši vainīgi pie katras ceturtās fatālās avārijas (saskaņā ar Vācijas autoklubu jeb ADAC). Sistēmas, kas radītas, lai atpazītu noguruma pazīmes un mudinātu autovadītāju atpūsties, ir plaši izplatītas premium klases automobiļos. Opel tagad to sniegtās drošības priekšrocības piedāvā plašākam autobraucēju lokam, piemēram, jaunajā Grandland X, aizraujošā kompaktajā krosoverā.

Palieciet modri, palieciet droši: Opel Grandland X brīdina par vadītāja nogurumuVadītāja miegainības atpazīšanas sistēma Grandland X gadījumā ierosina trauksmi, ja automobiļa trajektorija liek domāt par vadītāja nogurumu vai uzmanības trūkumu, dodot akustisku signālu, kā arī vizuālu brīdinājumu instrumentu panelī. Pēc trim brīdinājumiem pirmajā līmenī sistēma dod otro brīdinājumu ar skaļāku akustisko signālu un citādu vizuālo indikāciju panelī. Sistēma atgriežas sākumstāvoklī, vadītājam 15 secīgas minūtes braucot ar ātrumu, kas mazāks par 65 km/h.

„Vadītāja nogurums ir bīstams visiem ceļu satiksmes dalībniekiem, ne tikai pašiem autovadītājiem,” saka tirdzniecības un pēcpārdošanas vadītājs Peters Kisperts. „Vadītāja noguruma brīdinājuma sistēma jaunajā Opel Grandland X spēj atpazīt tipiskas noguruma zīmes un atgādināt vadītājam, ka ilgos braucienos nepieciešamas regulāras atpūtas pauzes, pirms notiek kas ļauns.”

Palieciet modri, palieciet droši: Opel Grandland X brīdina par vadītāja nogurumuPapildus vadītāja miegainuma brīdinājuma sistēmai Opel Grandland X piedāvā vēl citas pirmklasīgas atbalsta un drošības sistēmas. Opel jaunas pretendents uz līderību aktīvas konkurences pilnajā SUV tirgū piedāvā arī optimālu redzamību tumšajās stundās, vienlaikus nepieļaujot citu vadītāju apžilbināšanu. Papildu aprīkojuma klāstā atrodamie AFL LED priekšējie diožu lukturi rada spilgtu, baltu gaismu, nakti pārvēršot dienā, un automātiski piemērojas braukšanas situācijai.

Lai prāts būtu mierīgs, Grandland X vadītājiem ir pieejams OnStar. Līdztekus pakalpojumiem kā palīdzība auto zādzības gadījumā vai privātā savienojamība un apkalpošana asistents nogurušiem vadītājiem var palīdzēt atrast autostāvvietu[1] vai rezervēt viesnīcas numuru[2]. Ja noticis satiksmes negadījuma vai radusies ārkārtas situācija, „sargeņģelis” automātiski reaģē uz avāriju un automobilī esošos cilvēkus savieno ar izpalīdzīgu padomdevēju, nevis mašīnu.

 

[1] izmantojot Parkopedia;
[2] izmantojot Booking.com. Nepieciešama e-pasta adrese un kredītkarte.


Uz lapas augšu