loading
  • Modes noteicējs: ADAM ROCKS iekaro jaunu tirgus segmentu
  • Stilīgs auto: zem robustas ārienes ar auduma jumtu slēpjas jaunais trīs cilindru turbo dzinējs
  • Labi savienojams: IntelliLink informācijas un izklaides sistēma vienmēr iet līdzi laikam

 

 Riselsheima/Rīga. ADAM ģimene aug: piedzīvojumus mīlošs auto ar atveramo jumtu, stilīgs modes noteicējs un individualizācijas čempions – jaunais Opel ADAM ROCKS savas lomas spēlē perfekti. Kā 3,75 metru garš pilsētas krosovers ar trim durvīm,  tas rada arī jaunu tirgus nišu. Opel mākslinieki ir attīstījuši jaunus dizaina un dekoratīvos elementus un sēdvietu apdari, kas ir unikāla ADAM ROCKS, un kopā ar Swing Top auduma jumtu iekļaujas standartaprīkojumā, piešķirot tam elegantu šarmu. Opel pilsētas dzīvesstila auto saimes jaunpienācēju darbina pavisam jaunais 1,0 ECOTEC tiešās iesmidzināšanas Turbo dzinējs. Šī īpaši modernā spēkstacija jau iekļaujas striktajos Eiro 6 emisiju standartos, turklāt nodrošina izcili zemu trokšņu un vibrāciju līmeni, kā arī teicamu komfortu, tādējādi paceļot visiem trīs cilindru dzinējiem latiņu augstāk.

 

 Opel uzlabotā IntelliLink informācijas un izklaides sistēma ar tās ātro un lietotājam draudzīgo vadību integrē viedtālruni ROCK panelī par pieņemamu cenu. Septembra beigās ADAM ROCKS būs pieejams tirdzniecībā sākot no 14 910 eiro (Baltijas valstīs ieteicamā mazumtirdzniecības cena, ieskaitot PVN). „Pircēji būs sajūsmā par ROCKS iespēju kombināciju – atvērtais jumts, augsti attīstīta savienojamība un jauns, ņiprs dzinējs – viss vienā,” saka Opel Pārdošanas daļas valdes priekšsēdētājs Peters Kristians Kūsperts (Peter Christian Küspert). „ROCKS mantojis arī ADAM saimes milzīgo personalizēšanas potenciālu, kas nozīmē, ka gandrīz katrs pilsētas krosovers būs unikāls, un ADAM ROCKS īpašnieks visdrīzāk uz ceļa neredzēs citu modeli, kas izskatītos tieši tāpat kā viņējais.”


Stilīgs salona dizains un IntelliLink sistēma par pieņemamu cenu


ADAM ROCKS izstaro piedzīvojumu kāri gan no iekšpuses, gan ārpuses. Automobilim visapkārt ir ogļmelnas krāsas aizsargplāksnes, kas mazauto piešķir skarbu, muskuļotu raksturu.  Priekšā un aizmugurē esošie sudraba krāsas drošības buferi, kā arī hromētais izpūtēja uzgalis ārējo izskatu padara vēl drosmīgāku un lieliski papildina virsbūves dizainu. Turklāt tas viss iekļauts standartaprīkojumā. ROCKS piedāvā arī drosmīgas krāsas, kā pievilcīgi dzelteno „Goldbusters”, un plašas dizaina izvēles iespējas jumtam. Lai individualizētu salonu, Opel mini pilsētas celmlauzim ir gan jaunas salona krāsas, gan dažādas durvju apdares versijas un unikāli dekoratīvie elementi. Pielāgošanas un personalizēšanas potenciāls ADAM ROCKS ir līdzvērtīgs citiem ADAM.

 

Ar tā auduma Swing Top jeb peldošo jumtu prieku par braukšanu ar atvērtu jumtu ADAM ROCKS vadītājs izjutīs kad un kur vēlas. Jumts gaumīgi atlokās C statņos vien piecās sekundēs – un, protams, var tikt atvērts, automašīnai pārvietojoties (līdz pat ātrumam 140 km/h). Viss jumta modulis ir akustiski uzlabots labai skaņas izolācijai salonā, un biezais, trīs kārtu audums ir mitrumu necaurlaidīgs un izturīgs.

 

ADAM ROCKS iemieso arī Opel godalgas ieguvušo IntelliLink informācijas un izklaides sistēmu ar tās multimediju savienojamības iespējām un aplikācijām. Tā nodrošina vienkāršu Android un Apple iOS viedtālruņu funkciju integrāciju automašīnā, lai vadītājs nekad nezaudētu kontaktu ar apkārt notiekošo, zvanot vai izvēloties mīļāko mūziku. Siri Eyes Free balss kontroles sistēma, ļauj noklausīties pienākušās SMS vai diktēt SMS un e-pastus, joprojām turot rokas uz stūres un skatienu uz ceļa. Kad ADAM ROCKS neatrodas kustībā, 7 collu augstas izšķirtspējas krāsainajā, skārienjutīgajā ekrānā var aplūkot bilžu galerijas vai video. IntelliLink ir ne tikai droši un vienkārši pārvaldāma sistēma, tā ir arī par ļoti pieņemamu cenu, padarot ROCKS par vislabāk savienojamo mazauto tirgū, gluži kā citus ADAM. Tas ir talants, kas nesen tika izcelts ar ADAM palīdzību, iegūstot „Vislabāk savienojamā auto apbalvojumu” no žurnāliem Auto Bild un Computer Bild Vācijā.

 

Pavisam jauns 1,0 ECOTEC tiešās iesmidzināšanas Turbo ar 90 un 115 ZS


 Opel ADAM ROCKS modeļiem ir ar ko palielīties arī zem to pārsega. Papildus jau pazīstamajiem dabiskās vilkmes 1,2 un 1,4 litru benzīna dzinējiem ar 51 kW/70 ZS līdz 74 kW/100 ZS jaudu, Opel pirmo reizi iepazīstina ar tā pavisam jauno 1,0 ECOTEC tiešās iesmidzināšanas Turbo. Tā trokšņu un vibrācijas līmenis ir zemākais starp visiem trīscilindru agregātiem – un daudzējādā ziņā pat labāks nekā daudziem četrcilindru motoriem. Šis kompaktais alumīnija turbodzinējs pieejams divos jaudas līmeņos: 66 kW/90 ZS un 85 kW/115 ZS. Četru cilindru dzinēji ir apvienoti ar piecu pakāpju transmisiju un abas 1,0 litru Turbo vienības ar jauno, vieglo un kompaktā izmēra sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu. Tas piešķir ADAM ROCKS ērtu, teicami gludu un ātru pārslēgšanuMaksimālais ātrums ir 180 km/h (66 kW/90 ZS) un 196 km/h (85 kW/115 ZS), savukārt ātrums no 0 līdz 100 km/h tiek uzņemts attiecīgi vien 11,9 un 9,9 sekundēs. Abas versijas nodrošina spēcīgu griezes momentu pie zemiem apgriezieniem, nodrošinot 170 Nm jau no 1800 apgr./min.

 

Šī kompaktā alumīnija dzinēja, ar vienas spirāles turbokompresoru, zemo degvielas patēriņu veicina tiešā iesmidzināšana, maināmais vārstu atvēršanās ātrums, pārslēdzamais ūdens sūknis un cilindra galvā integrētais izplūdes kolektors. Par spīti tā ugunīgajai veiktspējai 1,0 ECOTEC tiešās iesmidzināšanas Turbo patērē vien 4,5 litrus (66 kW/90 ZS) un 5,1 litru (85 kW/115 ZS) degvielas uz 100 km kombinētajā ciklā. Ekonomiskā Start/Stop tehnoloģija arīdzan ir daļa no sistēmas un ir iekļauta standartaprīkojumā, saskaņā ar (EC) regulu Nr. 715/2007.

 

ADAM ROCKS staltās stājas atslēga ir par 15 mm piepaceltā virsbūve, līdz ar to palielinājies klīrenss un vispārējais izskats ir kļuvis platāks un vīrišķīgāks. Arī šasijas sistēmas daļas ir tikušas pārveidotas – amortizatori, atsperes, aizmugurējās piekares ģeometrija. Uzlabota ir stūres reakcija un auto kopējā vadāmība.

 

ADAM ROCKS raupjumu nodrošina plaša priekšējā un aizmugurējā šķērsbāze (attiecīgi 1,472 un 1,464 mm), kas kombinācijā ar 2,311 mm garo riteņu bāzi nodrošina augsta līmeņa braukšanas stabilitāti un komfortu.

 

Ražots Vācijā: ADAM ROCKS nodrošina kvalitāti un drošību uz ceļa


ADAM ROCKS no koncepta līdz ražošanas gatavībai nonāca vien divpadsmit mēnešos. Tas piedzima un tika „izaudzināts” Opel Starptautiskajā tehniskās attīstības centrā (ITDC) Riselsheimā un tāpat kā pārējā ADAM saime tika būvēts Opel Eizenahas rūpnīcā Vācijā. Opel ir vienīgais autoražotājs, kas attīsta un būvē mazauto kā ROCKS Vācijā, un tas iespējams pateicoties Eizenahas rūpnīcas augstajai efektivitātei.

Uz lapas augšu