loading
  • Latvietis Mārtiņš Sesks jau pirms sezonas beigām iegūst FIA ERC Junior U27 titulu ar ADAM R2
  • Komandas biedrs Toms Kristensons “Rally Poland” svin savu pirmo JERC uzvaru
  • ADAC Opel Rallye Junior Team arī pirmajā vietā komandu ieskaitē

Opel svin ceturto Eiropas čempionu titulu pēc kārtasRiselsheima / Mikolajki. “Rally Poland” bija veiksmīgs panākums ADAC Opel Rallye Junior komandai. Lai gan 19 gadu vecais latvietis Mārtiņš Sesks neieguva nevienu punktu FIA ERC Junior U27 priekšpēdējā posmā, viņš priekšlaicīgi sarūpēja Opel ceturto Eiropas junioru rallija čempiona titulu pēc kārtas. Komandas biedrs Toms Kristensons (27 gadi, no Zviedrijas) svinēja savu pirmo uzvaru FIA ERC Junior U27, pārliecinoši izvirzoties 2. vietā kopvērtējumā pirms pēdējā posma. Visbeidzot, ADAC Opel Rallye Junior Team ir labas izredzes uzvarēt komandu ieskaitē.

Bet grants ceļu rallijs ap Mikolajkiem un Mazūriju jaunajam Eiropas čempionam un viņa stūrmanim Renāram Francim nebija tik veiksmīgs, kā bija plānots. Sestdien ceturtajā dopā Sesks bija vadībā līdz brīdim, kad viņš avarēja, liekot viņam izstāties pirmajā dienā. Pēc ADAC Opel Rallye Junior Team zibenīgā ADAM R2 remonta, jaunais latvietis varēja turpināt cīņu nākamajā dienā un ļoti veiksmīgi uzstādīja divus labākos laikus pēc kārtas – līdz brīdim, kad viņš 12. posmā atkal avarēja, atstājot sevi bez punktiem “Rally Poland”.

FIA ERC Junior U27 punktu sistēma kopvērtējumā ņem vērā tikai četrus no sešiem individuālajiem rezultātiem. Tas nozīmē, ka Sesks pilnībā anulē “Rally Poland” rezultātu un pēdējā posmā oktobra vidū Latvijā nevarēs zaudēt savu vadību kopvērtējumā. Lai varētu panākt komandas biedru, Kristensonam papildus rallija uzvarai vajadzēja uzvarēt arī abās Polijas rallija ieskaitēs. Tomēr, tā kā viņam svētdien bija jāpiekāpjas savam spāņu konkurentam Efrēnam Jarēnam, Kristensons izcīnīja “tikai” 38 punktus nevis 39 iespējamos – pietrūka tikai viens punkts, lai turpinātu cīņu par titulu ar Sesku.

Mārtiņš Sesks komentēja savu karjeras lielāko panākumu ar pretrunīgām emocijām: “Es patiešām priecājos par titula iegūšanu. Kopā ar ADAC Opel Rallye Junior Team mēs atkal spējām parādīt milzīgo ADAM R2 potenciālu. Bet, protams, es būtu vēlējies svinēt šo triumfu ar labu rezultātu. Diemžēl, šis rallijs nenotika pēc mūsu plāna. Mēs bijām ātri, bet es pieļāvu divas kļūdas par daudz. Man patiešām žēl, jo īpaši manas komandas, kas spēja saremontēt automašīnu un deva iespēju man sacensties svētdien. Es gribētu pateikties viņiem par nenogurstošajiem centieniem. Bez viņiem šī titula uzvara nebūtu bijusi iespējama.”

Opel svin ceturto Eiropas čempionu titulu pēc kārtasToms Kristensons un stūrmanis Henriks Apelskogs bija sajūsmā par rezultātu. “Tas nāca pārāk ilgi,” pagājušā gada ADAC Opel Rallye Cup čempions saka par savu pirmo JERC sacīkšu uzvaru ADAC Opel Rallye Junior Team. “Man patiešām patika šis rallijs ar īpaši ātrajiem grants posmiem. Braukt ar ADAM R2 uz limita robežas šeit bija tīrais prieks. Cīņa ar Jarēnu un maniem komandas biedriem bija neticami jautra. Mums ir žēl, ka Mārtiņš priekšlaicīgi izstājās no sacensībām, es būtu gribējis ar viņu cīnīties līdz galam. Es esmu ļoti priecīgs par viņu. Viņš bija tik spēcīgs visu gadu un ir pelnījis šo titulu.”

Opel Motorsport direktors Jorgs Šrots arī bija priecīgs par grants rallija iznākumu: “Apsveicam Mārtiņu, kurš sezonas gaitā guvis tik lieliskus panākumus. Viņš ir ne tikai milzīgs jaunais talants, bet arī saprātīgs puisis, kurš vēlas mācīties un smagi strādā ar sevi. Es arī priecājos par Tomu, kam šajā sezonā bija jācīnās ar dažiem neveiksmēm, taču šeit atkal pierādīja, ko viņš spēj, it īpaši uz grants seguma ceļiem. Un ceturtais Eiropas Junior čempions pēc kārtas ir labākais pierādījums ADAC Opel Rallye jauniešu komandas un, protams, mūsu ADAM R2 milzīgajām spējām.”

Sestais un pēdējais FIA ERC Junior U27 sezonas posms notiks no 12. līdz 14. oktobrim kā daļa no Liepājas rallija. Sezonas fināls jau kronētajam Eiropas junioru čempionam būs mājās fanu priekšā: Mārtiņa tēvs Uldis Sesks ir Liepājas mērs.

Kopvērtējums FIA ERC Junior U27 pēc 5 no 6 posmiem (ieskaitot anulētos rezultātus):
1. Sesks 132 punkti (Eiropas čempions); 2. Kristensson 111; 3. Llarena 97; 4. Gago 67; 5. Vita 67; 6. Wagner 60; 7. Munnings 53; 8. Broz 37; 9. Hokkanen 36; 10. Stengg 21; 11. Blach Nuñez 15.

Uz lapas augšu