loading
  • Opel “viegla svara dizains” jaunajai Corsa
  • Vieglākā piecdurvju versija sver tikai 980 kg
  • Nākamā Corsa sver par 108 kg mazāk kā priekšgājēja
  • Uzlabota dinamika, zemāks enerģijas patēriņš un CO2 emisijas

Sestās paaudzes Opel Corsa pamatā ir pilnīgi jauns dizains, kas ir pamats efektivitātes uzlabošanai. Corsa svinēs savu pirmizrādi pirms šī gada beigām. Neatkarīgi no tā, vai tā ir darbināma ar dīzeļdegvielu, benzīnu vai – pirmo reizi – ar elektrību, katra jaunā Corsa ir ieguvēja no samazinātā svara: uzlabojas braukšanas dinamika un samazinās degvielas patēriņš. Nākamās paaudzes vieglākā versija nepārsniedz maģisko 1000 kilogramu atzīmi – neskaitot vadītāju, piecdurvju versija sver tikai 980 kg. Salīdzinot ar iepriekšējo modeli, šī modeļa paaudze ir par 108 kg vieglāka. Tas ir aptuveni 10% svara ietaupījums, lai gan jaunajam modelim ir līdzīgs garums – 4,06 metri. Tik liela svara samazināšana, saglabājot līdzīgus izmērus, ir ievērojams attīstības sasniegums, kas dod tiešu labumu klientam.

Multienerģijas platforma ļauj izmantot dažādas piedziņas sistēmas

Inteliģentais vieglā svara dizains sākas datorā, izmantojot jaunākās virtuālās izstrādes metodes. Corsa ir zaudējusi tik daudz svara, pateicoties dažādu tērauda marku un savienojumu metožu īpašai izmantošanai. Tās ietver konsekventu īpaši augstas stiprības tēraudu izmantošanu, kā arī slodzes punktu, savienojumu, struktūras un formas optimizāciju. Salīdzinot ar iepriekšējo modeli, daļēji nokomplektēta virsbūve ir par 40 kg vieglāka. Nākamā Corsa ir balstīta uz jauno daudzfunkcionālo platformu mazajām un kompaktajām automašīnām, kas ļauj izmantot dažādas piedziņas sistēmas. Klienti var izvēlēties starp iekšdedzes dzinējiem vai pilnībā elektrisko versiju.

Īpaši vieglais alumīnija dzinējs, kā arī priekšējo un aizmugurējo asu optimizācija arī veicina zemo kopējo svaru. Īpaši kompaktais trīs cilindru benzīna dzinējs sver apmēram par 15 kg mazāk nekā iepriekšējās paaudzes līdzinieks. Ļoti neparasts mazo automobiļu segmentā ir jaunās Corsa alumīnija motora pārsegs, kas, lai gan ir garāks, ietaupa 2,4 kg salīdzinājumā ar iepriekšējā modeļa tērauda pārsegu. Jaunā optimizētā sēdekļu struktūra ietaupa 10 kg - 5,5 kg priekšā, 4,5 kg aizmugurē. Visu uzlabojumu kopums rada svara samazinājumu, kas apvienojumā ar optimālu aerodinamiku un efektīviem dzinējiem ļaus ievērojami samazināt degvielas patēriņu un CO2 emisijas.

Kopš ieviešanas 1982. gadā Opel Corsa ir bijusi tendenču noteicēja, bestsellers un favorīte miljoniem cilvēku. Kopš tā laika ir uzbūvētas vairāk nekā 13,6 miljoni Corsa automašīnas. Sestā paaudze šobrīd gatavojas ražošanai un būs pieejama Latvijā šī gada beigās.

Uz lapas augšu